Prefabrik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Prefabrik Ev

Prefabrik ev müşterisinin yapması gerekenler nelerdir ?

Prefabrik ev yapımı kısa sürede tamamlanabilen bir uygulamadır. Prefabrik yapılar, prefabrik villalar ve benzeri prefabrik yapılar yapmadan önce yapmanız veya yapmanız gereken birkaç şey var.

 
Genel Olarak Prefabrik Ev Yapılmadan Önce;
 
Prefabrik ev, inşaat alanında zemin betonunun yanı sıra çeşitli hafriyat ve çevre düzenlemesi işlerine de sahip olacak.
 
Prefabrik evler yapıldıktan sonra yer ve duvar kaplamaları (harç, seramik, halı, fayans vb.)
 
Prefabrik binanın dışına dış bağlantıları (elektrik, kanalizasyon, temiz su) yapın.
 
Belediyeden prefabrik yapılar için izin ve izin çalışmaları alın.
 
Prefabrik evler için ısıtma ve soğutma üniteleri (ısıtıcılar, klimalar vb.).
 
İstanbul dışında prefabrik ev montajında ​​montaj ekibi için konaklama ve yemek.
 
Prefabrike malzemelerin nakliye ve nakliye sigortası müşterilerimize aittir.
Prefabrik ev fiyatlarına neler dahildir?

Prefabrik yapı malzemeleri (duvar panelleri, çelik bağlantı elemanları, tavan kaplamaları, tavan izolasyon ve çatı kaplama malzemeleri), prefabrik ev dış kapıları çelik kapılar, iç kapılar Amerikan çekirdekli kapılar, balkon kapıları PVC cam kapılar, pencere, kiriş ve cam montajı, iç mimari Prefabrik ev fiyatlarına bina içi dış cephe boyası, elektrik ve su tesisatı, elektrik ve su armatürleri dahildir.

Prefabrik ev, prefabrik bina ve prefabrik villaları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz ?

Türkiye'nin her bölgesinde prefabrik ev ve prefabrik yapıların montajını yapabilmekteyiz. Prefabrik ev montaj ekibinin İstanbul dışında satın aldığı yemek ve konaklama masrafları alıcıya aittir. (prefabrik ev boş montaj grubunda 5 kişi, boya montaj grubunda 2 kişi)

Prefabrik ev yapımı için ruhsat gereklimidir?

Prefabrik evin inşaatı ile eş zamanlı olarak binanın yapılacağı alana da dahil eden belediyenin inisiyatifiyle gerçekleştirildi. Fabrikasyon konut ruhsatı alabilmek için fabrikasyon yapının mimari planları, elektrik planları, mekanik planları ve temel ölçüleri müşteriye aittir. Prefabrik yapı ruhsatları ve diğer tüm yasal izinler müvekkillerimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik villarların ve evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır

Prefabrik evlerde kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Prefabrik ev duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü, düzgüsel betonarme binadan oldukça daha çok sıcaklık ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Prefabrik ev için kullanılan izolasyon malzemesi TSE standartlarını karşılamaktadır. Prefabrik ev fiyatlarında mühim kalemlerden biridir.

Prefabrik Evin kullanım süresi nedir?
Prefabrik evimizde ve prefabrik villamızda kullanılan ana malzeme Betopan'dır. Üretici  Ankara TEPE A.Ş. olup, dış mekan doğal koşullarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Prefabrik yapının taşıyıcı sistemi ve dış mekan özelliklerinde yer alan tüm metal parçalar galvanizli ve korozyon önleyicidir. Prefabrik binaların ortalama ömrü 30-40 yıldır.
Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Prefabrik bir evde, demontaj ve yeniden montaj masraflarını ödemek şartıyla, istediğiniz zaman prefabrik yapıyı yeniden monte edebilirsiniz. Prefabrik evin demontajı özenle yapılır. Yeni inşa edilen prefabrik ev için alt yapı, önceki prefabrik evin nitelikleriyle hazırlanmalıdır.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Prefabrik ev boyasını kendim yapabilir miyim?

Betonarme yapılarda olduğu gibi prefabrik evleri kendiniz çok kolay bir şekilde boyayabilirsiniz.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Tüm iklim koşullarına uygun yalıtım sistemleri ile üretilmiştir. 4 mevsime uygun prefabrik bina üretilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Prefabrik ev fiyatları, ödeme şekliniz nedir, taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren sözleşme bedelinin %50'si nakite çevrilmekte, kalan %50'si ise 30 ve 60 gün olmak üzere 2 eşit taksitte çeke çevrilmektedir. Veya bonuslu kredi kartına 9 ay taksit yapılabilir. Türkiye Finans ve Albaraka bankasının prefabrik evlere özel sunduğu prefabrik konut kredisini daha uzun vadelerde kullanabilirsiniz.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik evler, depreme dayanıklı evler olarak göründüklerini unutmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve demonte parçalarının çelik vidalarla  birleştirilmesinden dolayı deprem anında esneyebilir ancak çökmez.

Prefabrik evler ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?
Seçtiğiniz prefabrik evin alanına ve fabrikanın yoğunluğuna göre ortalama olarak 100 m2 alana sahip 1 katlı bir ev 5-7 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Prefabrik yapının montajı ortalama 5 saatte gerçekleştirilir.
İstediğimiz plan ve dış görünüşte prefabrik bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik ev sistemine uygun olduğu sürece her ebat ve şemada prefabrik ev yapılabilir.

Betonarme bir binanın üzerine de prefabrik yapı yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binalar üzerine inşa edilebilir. Aşağıdaki bina düz, sağlam  bir tavan döşemesine sahip olmalıdır.

En fazla kaç katlı yapılabilir?
 
Prefabrik evler bir veya iki katlı olabilir ve çelik yapılar çok katlı olabilir.